Czym charakteryzuje się dobra latarka warsztatowa?

Warsztat jest specyficznym miejscem pracy, które charakteryzuje się dużym zapyleniem, wilgotnością oraz obecnością dużej ilości substancji chemicznych. Podobnie jak na każdym stanowisku pracy, w warsztacie powinny obowiązywać reguły bhp. Pracownicy muszą być wyposażeni w odzież ochronną, a wszelkie stanowiska maszynowe powinny być oznakowane znakami bhp. Ze względu na charakter pracy, jaka jest wykonywana w warsztacie, pomieszczenie to powinno być także wyposażone w odpowiednie oświetlenie. 

Prawidłowe oświetlenie warsztatowe

Oświetlenie miejsca pracy powinno sprostać kilku zasadniczym wymaganiom. Praca, w miejscu takim jak garaż, ma charakter bardzo precyzyjnej, polega na używaniu małych narzędzi oraz przedmiotów takich jak śrubki, nakrętki oraz gwoździe. Cechy, jakie powinna posiadać odpowiednia lampa i latarka warsztatowa to:

  • odpowiednia, neutralna barwa światła
  • właściwa moc światła wyrażona w lumenach
  • wydajność czasu pracy
  • oszczędność
  • szczelność
  • odporność na wstrząsy i upadki

Mobilne źródła światła w warsztacie

Latarki warsztatowe z https://www.bhp-gabi.pl/k918,latarki-i-lampy-latarki-warsztatowe.html to mobilne źródła światła, ponieważ możne je swobodnie przenosić w dowolne miejsca i oświetlić w ten sposób trudno dostępne obszary. Przez to, że latarka bardzo często przenoszona jest w rękach, musi być ona lekka i ergonomiczna. 

latarka warsztatowa w kolorze czarnym

W tej chwili najbardziej popularnym, przenośnym źródłem światła jest latarka warsztatowa led. Latarki, wyposażone w ledowe żarówki, posiadają wiele zalet w przeciwieństwie do innych, alternatywnych świetlówek. Przede wszystkim są one wydajne, oszczędne i praktyczne.

Latarki warsztatowe wyróżniają się wśród standardowych latarek także obecnością specjalnych zawieszek, które służą do mocowania sprzętu w dowolnych miejscach. Sprzęt posiada także wysokiej klasy akumulatory, które pozwalają na długotrwałą pracę, niekiedy w kilku różnorodnych trybach świecenia.