Jak można przepisać licznik prądu?

Licznik prądu to niewielkie urządzenie, na podstawie którego możemy rozliczać się z zakładem energetycznym. Warto w tym momencie wspomnieć, że każdy licznik prądu jest przypisany do nazwiska właściciela konkretnej nieruchomości. To właśnie do niego skierowane są wszelakie rozliczenia oraz faktury za zużytą energię elektryczną. Jednocześnie zdarzają się sytuacje, w których licznik prądu będzie musiał zmienić swojego właściciela. Wobec tego, w jaki sposób można go przepisać?

Osobiste przepisanie licznika prądu w zakładzie energetycznym

licznik prądu

Przepisanie licznika prądu wcale nie jest takim skomplikowanym procesem, jak może się nam to wydawać w pierwszej kolejności. Możemy tego dokonać na kilka sposobów, a jednym z nich jest złożenie osobistej wizyty w biurze obsługi danego zakładu energetycznego. Tam konsultacji szybko przeprowadzą nas przez cały proces. Jeśli chcemy przepisać licznik prądu, w biurze obsługi, warto się w pierwszej kolejności zorientować, jakie dokumenty będą nam potrzebne. Cały proces zajmuje jedynie kilka chwil i na miejscu otrzymamy potwierdzenie odnośnie tego, że licznik prądu został przepisany.

Przepisanie licznika prądu online

Kolejnym sposobem na to, by przepisać licznik prądu, jest skorzystanie z elektronicznych usług, które obecnie posiada każdy zakład energetyczny. W tym celu trzeba przejść na stronę główną i odszukać na niej zakładkę „licznik prądu” lub „przepisanie licznika prądu”. W odpowiedzi naszym oczom powinien ukaże się formularz, który należy wypełnić właściwymi danymi. Najczęściej trzeba podać własne imię, nazwisko, PESEL, a także dane poprzedniego właściciela licznika prądu.

Możemy również zostać poproszeni o to, by podać powód przepisania licznika prądu. Po wypełnieniu formularza i sprawdzeniu poprawności wpisanych danych, wysyłamy go drogą elektroniczną do zakładu energetycznego. Następnie musimy jedynie poczekać na to, by otrzymać elektroniczne potwierdzenie odnośnie tego, że nasze zgłoszenie zostało przyjęte. Licznik prądu powinien zostać bez większych problemów przepisany na nasze nazwisko, a my powinniśmy otrzymać listowe potwierdzenie z zakładu energetycznego. Od tego momentu, wszelkie rozliczenia będą przychodzić na nasze nazwisko.