Jak optycznie powiększyć łazienkę?

optyczne powiększenie łazienki jest dziś bardzo istotne

Urządzenie małej łazienki to nie lada wyzwanie, szczególnie jak przestrzeń jest niewielka. Niemniej jednak, można zaaranżować przestrzeń funkcjonalnie, nawet jak metraż jest dość ograniczony. Jest kilka zasad, których warto przestrzegać.

Odpowiednie oświetlenie

Oświetlenie to bardzo ważna kwestia, dzięki odpowiednio ustawionym lampom można optycznie powiększyć łazienkę. Oczywiście nie chodzi wyłącznie o moc żarówek, ale również barwę światła. Dobrze sprawdzą się reflektory punktowe dające jasne, ciepłe światło, zbliżone do naturalnego.

Wyposażenie do łazienki

Jeżeli metraż jest niewielki, warto zadbać o to, aby meble były pojemne, ale nie zajmowały zbyt wiele miejsca. Dobrze sprawdzą się meble z głębokimi szufladami, które będą w stanie pomieścić więcej rzeczy, niż standardowe szafki. Oczywiście w tym wypadku warto stawiać na minimalizm, proste rozwiązania. Trzeba zwrócić uwagę również na jakość armatury oraz ceramiki, na pewno nie może być najtańsza. Najlepiej wybierać wyposażenie od renomowanych, sprawdzonych producentów, którzy mają serwis oraz udzielają długiej gwarancji.

Warto mieć na uwadze takie detale, jak lustra łazienkowe – (nowoczesne modele), dzięki nim można optycznie powiększyć wnętrze. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest ustawienie dwóch tafli luster łazienkowych naprzeciwko siebie, co sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne, niż jest w rzeczywistości. Należy zastosować jasne kolory oraz płytki z fugami w tym samym kolorze, w ten sposób łazienka będzie tworzyła spójną całość.

Błyszczące materiały

Do małych łazienek warto wybierać błyszczące materiały, które odbijają światło. Płytki ceramiczne z połyskiem, czy szklana kabina prysznicowa to bardzo dobre rozwiązanie, w ten sposób łazienka będzie wydawać się nieco większa. Można zainwestować również w kilka dodatków np. ciekawe plakaty w antyramach czy eleganckie dozowniki na mydło.