Jak sprytnie wyposażyć małą przestrzeń w domu?

Wyposażenie małego mieszkania to zdecydowanie kwestia do poważnego przemyślenia. W końcu musi się tam znaleźć miejsce na wszystkie ważne sprzęty i meble, jednak przestrzeni nie można też zbyt mocno zagracać. Jak zatem poradzić sobie w tej wydaje się podbramkowej sytuacji? Najlepiej kupić meble funkcjonalne, które charakteryzują sprytnymi rozwiązaniami. Przykładem są stoły rozkładane lub meblościanki z tapczanem.

Stoły rozkładane do małych mieszkań

stół do małego pomieszczenia

W małym mieszkaniu naprawdę z powodzeniem można zorganizować imprezę dla większej liczby osób. Jedzenie można wygodnie podać na rozkładanym stołem, przy którym może usiąść nawet kilkanaście osób. Stoły rozkładane mają bowiem to do siebie, że ich konstrukcja umożliwia szybkie powiększenie blatu, czasami nawet o kilkadziesiąt centymetrów. Blat pozostaje stabilny, a miejsca łączenia często nawet nie widać. W poszukiwaniu stołów rozkładanych w atrakcyjnych cenach koniecznie sprawdź tę ofertę.

Meblościanka ze składanym tapczanem

W kawalerkach z jednym pokojem, często problemem jest miejsce na wygodne łóżko. Jeżeli pokój jest naprawdę bardzo ciasny, dobrym rozwiązaniem będzie zakup zestawu mebli typu meblościanka, w skład którego wchodzi również składany tapczan. Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie tylko stosowane w naszym kraju. Jest to tak popularne w malutkich mieszkaniach w USA czy Japonii. Składane łóżko pozwala na uzyskanie większej przestrzeni w ciągu dnia, natomiast wieczorem bez problemu można rozłożyć je i stworzyć sobie przytulną sypialnię.