Jak stylowo urządzić salon?

Salon to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu, w nim nie tylko się odpoczywa, ale również spędza czas z rodziną, przyjmuje gości, ogląda telewizję, czyta książki – pełni wiele funkcji. Jak go urządzić, aby był funkcjonalny, ale i elegancki?

Meble do salon

W salonie nie może zabraknąć oczywiście mebli wypoczynkowych takich jak kanapa, fotele, czy pufy. Kolejna ważna rzecz to stolik kawowy, można umieścić w nim również komodę, przyda się witryna do salonu czy półka ścienna na drobiazgi albo kwiaty. Nowoczesne do salonu witryny, stoliki, komody można bez większych problemów znaleźć w salonach meblowych. Osoby, które mają większe wymagania i szukają bardziej oryginalnego wyposażenia powinny zajrzeć do sieci, w sklepach online wybór jest dużo większy i ceny są przystępniejsze.

Jakie dodatki wybrać?

Oprócz takich rzeczy jak witryny do salonu, komody, półki, nie może zabraknąć również stylowych dodatków, które dodadzą wnętrzu charakteru. Oczywiście nie ma sensu przesadzać z ich ilością, wystarczy kilka dekoracji, które sprawią, że salon będzie przytulniejsze. Warto wykorzystać zdjęcia, plakaty, donice dekoracyjne, kwiaty doniczkowe, figurki czy ramki ze zdjęciami. Ważne jest również oświetlenie, o tym warto pamiętać. Odpowiednio dobrane światło sprawi, że przestrzeń będzie wydawała się większa, bardziej klimatyczna, można za jego pomocą ukryć mankamenty pomieszczenia, a wyodrębnić te elementy, które są atrakcyjne.