Jak wybrać mieszkanie w Krakowie?

Jak wybrać mieszkanie w Krakowie? Niestety zdecydowana większość osób planujących zakup mieszkania w byłej stolicy Polski nie wie jakie czynniki powinny odgrywać największe znaczenie przy podjęciu decyzji. Warto wiedzieć, że zakup mieszkania jest jednym z najważniejszych w całym życiu.

Kondygnacja

Trzeba mieć świadomość, że piętro, na którym będzie znajdowało się mieszkanie ma bardzo duże oddziaływanie nie tylko i wyłącznie na wygodę, ale również bezpieczeństwo. Można dostrzec, że z roku na roku coraz większą popularnością cieszy się mieszkanie na parterze z ogródkiem. Deweloperzy coraz częściej uwzględniają takie miejsce w swoich projektach nieruchomości – sprawdź np. ofertę mieszkań parter z ogródkiem w Krakowie. Oczywiście są również zwolennicy mieszkania na ostatnich piętrach.

Lokalizacja

Kolejną kwestią, jaką trzeba uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji jest lokalizacja. W Krakowie w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkania na Zabłociu w Krakowie. Rekomendowane jest jednak bardzo dokładne zapoznanie się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Można bowiem z niego uzyskać bardzo ciekawe informacje o inwestycjach, jakie są planowane w najbliższym otoczeniu.

Warto bowiem mieć świadomość, że osoby, które biorą pod uwagę tylko panoramiczny widok z danego okna, mogą w przyszłości oglądać kuchnię sąsiada, gdyż deweloper podjął decyzję o wybudowaniu w pobliżu kolejnego bloku. Koniecznie trzeba sobie uzmysłowić, że lokalizacja ma bardzo duże znaczenie jeżeli chodzi o atrakcyjność inwestycji. Należy oczywiście uwzględnić ten fakt w kosztach. Warto przeanalizować także czy cena danej nieruchomości nie jest zbyt wygórowana.