Jakie krzesła do salonu wybrać?

Salon jest uważany za centralnie pomieszczenie naszego domu. Rozmieszczenie mebli w salonie ma duże znaczenie zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

Wytrzymałe, drewniane krzesła do salonu, to po nie sięgamy najczęściej

Według najnowszych trendów, najbardziej pożądany jest duży jasny salon. Od kilku lat modne jest łączenie jadalni i salonu. W związku z tym stół i krzesła to meble codziennego użytku, gdzie spotykają się na co dzień domownicy, a nie tylko świąteczni goście. Uwzględniając taki stan rzeczy, należy pamiętać, by wybrane przez nas meble były przede wszystkim trwałe i funkcjonalne.

Warto zakupić więc krzesła do salonu i stół wykonany z takich gatunków drewna jak buk, dąb, lub brzoza. Meble sosnowe, choć nadają pomieszczeniu lekkości oraz są relatywnie tanie- niestety mogą nie przetrwać próby czasu i intensywności codziennego użytkowania. Świetnie sprawdzą się również ciemne krzesła do salonu wykonane z ciężkich, egzotycznych gatunków drzew. Ich solidność jest sprawdzona od lat. Te same reguły dotyczą wyboru stołu.

Rozmieszczenie mebli ważnym elementem aranżacji pomieszczenia

Dostęp do stołu w salonie powinien być łatwy, a sam stół ustawiony w taki sposób, by jego położenie nie krępowało swobody ruchów biesiadników. Idealnym rozwiązaniem jest inwestycja w stół rozkładany- wówczas wymiary stołu możemy dostosować do liczby gości a na co dzień zaoszczędzić przestrzeń w salonie.

Chcąc zachować przestrzenność salonu, nasz wybór dotyczący kształtu stołu powinien być uzależniony od wielkości pomieszczenia. Okrągłe lub owalne stoły bardzo dobrze sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, natomiast prostokątne zajmują więcej miejsca i idealnie pasują do dużego salonu.