Kabina prysznicowa walk in – zalety

Kabiny prysznicowe typu walk-in stanowią coraz częstszy widok w polskich łazienkach. Są idealnym wyborem dla nowoczesnych aranżacji, w których liczy się funkcjonalny minimalizm. Podpowiadamy, dlaczego warto w nie inwestować.

Kabina prysznicowa walk in – ważne informacje

Opisywany rodzaj kabin prysznicowych cechuje się prostą formą. Elementem ich konstrukcji bywa przeźroczyste szkło, które sprawdza się w modernistycznych stylach aranżacyjnych. Kabina prysznicowa walk in jest łatwa w montażu. W celu jego prawidłowego wykonania stosuje się specjalne profile umiejscawiane przy podłodze lub ścianach. To do nich są przytwierdzane szklane elementy kabiny. Należy jednak zaznaczyć, że takie rodzaj wyposażenia do łazienki wymaga instalacji odpływu liniowego oraz wypoziomowania posadzki. W przeciwnym razie woda będzie się rozlewać po całej podłodze w łazience. Warto dodać, że wbrew błędnym opiniom taki rodzaj kabiny nie oznacza intensywniejszego chlapania niż w przypadku jej tradycyjnych odpowiedników. Ponadto, można do niej dokupić dodatkową ruchomą ściankę (znajdziesz ją między innymi na lazienka-rea.com.pl), która będzie stanowiła dodatkowe zabezpieczenie przed rozlewaniem wody.

kabina prysznicowa walk in

Dlaczego warto stawiać na kabiny prysznicowe walk-in?

Kabina prysznicowa walk in to element wyposażenia łazienki o wielu zaletach. Pierwsza z nich to komfort użytkowania. Sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci, jak i osób mających problemy z poruszaniem się. Kolejna kwestia to wysokie walory estetyczne, takie kabiny zdadzą egzamin zarówno w nowoczesnych aranżacjach, jak i w odpowiednio urządzonych klasycznych stylach. Inne zalety kabin walk in to między innymi:

  • uniwersalność – sprawdzą się w niewielkich łazienkach oraz w ich odpowiednikach o dużym metrażu,
  • łatwość pielęgnacji – ze względu na swoją prostą konstrukcje ich czyszczenia nie zajmuje wiele czasu i nie sprawia żadnych problemów,
  • trwałość – takie kabiny nie zawierają elementów, które mogłyby się zepsuć, dzięki temu ich zakup stanowi dobrą inwestycje na lata,
  • mnogość wyboru – mogą przyjmować różne kształty, na przykład prostokątne lub półokrągłe.