Praktyczne szafki nocne

Sypialnia, tak jak każdy pokój powinna mieć umeblowanie stosowne do charakteru pomieszczenia. Przede wszystkim powinno się tam znaleźć wygodne łóżko ze sprężystym materacem, duża szafa skrywająca bieliznę pościelową, ręczniki i inne akcesoria sypialniane, a także stoliki nocne w formie szafek lub niewielkich blatów z półeczkami.

Szafki nocne do sypialni

szafka nocna grafitowa

Szafki nocne to rzecz niezbędna w każdej sypialni – można na nich ustawić lampkę nocną dającą stłumione światło, budzik, który pomoże rozbudzić się rankiem nawet największemu śpiochowi, okulary i książkę czytaną przed snem, a także szklankę z wodą i lekarstwa, które trzeba zażyć jeszcze przed wstaniem z łóżka. Większość tych rzeczy przygotowuje się przed snem, by w razie potrzeby mieć do nich szybki dostęp.

Szafki nocne drewniane i nie tylko

Szafki nocne produkowane mogą być z różnych materiałów w szerokiej gamie kolorystycznej, pozwalającej dopasować mebelki do istniejącego wystroju. Natomiast jeżeli kupowane są w komplecie, należy sprawdzić, z jakiego materiału są wykonane, tym bardziej gdy następna zmiana wystroju sypialni planowana jest dopiero za kilka lat.

Większość szafek nocnych posiada zamykane półeczki i szufladki, same szafki mogą mieć różnorodne kształty, chociaż najczęściej to prostopadłościan. Ciekawym modelem jest szafka wisząca, mocowana do ściany, zazwyczaj zawierająca blat i jedną szufladkę. Wielkość szafek jest do wyboru – są modele większe, posiadające dwie lub więcej szuflad, oraz mniejsze z jedną szufladką i półeczką. Można wybierać również wśród szafek o różnych stylach – skandynawskim, industrialnym, awangardowym lub tradycyjnym, ale co jest najważniejsze starajmy się, by wybrany model pasował do stylu sypialni i był bardzo funkcjonalny.