W jakim stylu urządzić sypialnię?

Sypialni musi być miejscem, gdzie możemy odpocząć i przede wszystkim dobrze się wyspać. Musi też odzwierciedlać charakter właściciela. W internecie można znaleźć sporo ciekawych poradników jak urządzić sypialnię, często jednak porady dotyczą jedynie doboru kolorystyki mebli czy też aranżacji mniejszych przestrzeni. My chcemy więcej! Jak zatem urządzić sypialnię, by znaleźć złoty środek między elegancją, a przytulnym wnętrzem , w którym idealnie się odpoczywa?

Styl klasyczny w sypialni

Nowoczesne wnętrze to geometryczne kształty, prosta forma i ciekawy, mocny akcent kolorystyczny. Sypialnia jest przestronna, niezagracona. Meble są proste w formie, funkcjonalne. Nie znajdziemy tu zdobień, ornamentów, czy rzeźbień. Nic tak nie nada charakteru sypialni jak metal, szkło i ciemne, eleganckie drewno.

sypialnia w stylu klasycznym

Sypialnia w stylu skandynawskim

Zastanawiając się, jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim musimy pamiętać, że jest ona idealnym rozwiązaniem dla miłośników naturalnych kolorów i materiałów. Styl skandynawski lubi jasne kolory. Biel, beże, szarości, odcienie błękitu, a nawet wrzosy. Styl skandynawski bazuje na naturalnych materiałach. Lubi drewno, kamień. Dopełnieniem stylu jest światło. Okno jest duże, wpadają przez nie promienie słoneczne. Zasłony i firany nie są konieczne, nic nie może tamować przepływu światła.

Pozornie ascetyczne i surowe wnętrze ocieplamy kolorowymi dodatkami. Świetnie sprawdzą się miłe poduszki, czy wielki, ciepły koc. Musimy jednak pamiętać, że dodatki stosujemy z umiarem.

Styl glamour w sypialni

Łączy w sobie prostotę i ozdobność. Kolory sypialni glamour to szarość, róż, biel oraz beże w połączeniu z intensywnością rubinu, czerwieni oraz czerni. Sypialnia glamour mieni się i połyskuje. Kryształowy żyrandol, ciężki welur zasłon, ozdobna tapeta, czy połyskująca podłoga, najlepiej z marmuru, dodadzą sypialni klasy. Króluje w niej przepych i splendor. Szukając inspiracji wystroju sypialni glamour trzeba jednak uważać, by nie popaść w przesadę. Między eleganckim przepychem, a kiczem nadmiaru jest cienka granica.

Inspiracje wystroju sypialni, które podpowiadają nam konkretne style można potraktować dosłownie i bardzo surowo. Można też wyciągnąć z nich tylko to, co jest ciekawe i odzwierciedla nasz gust i bawić się aranżacją wnętrz.