Wybieramy lodówkę

Dla wielu osób prawdziwe jest zdanie, że sercem w domu jest kuchnia. Ważne jest więc, aby była ona wygodna i praktyczna. Gdy urządzamy naszą kuchnię warto poświęcić czas i uwagę, aby starannie wybrać każdy jej element. Jedną z ważniejszych decyzji jest wybór odpowiedniej lodówki. Musi ona trafiać w potrzeby domowników oraz wyglądać estetycznie. Jaką lodówkę więc wybrać? Na co zwracać uwagę?

lodówka

Klasa Energetyczna

Nie każdy zwraca uwagę, w jakiej klasie energetycznej znajduje się lodówka, którą chce kupić. Nie jest to jednak kwestia mniejszej wagi. Jeżeli chcemy, żeby lodówka służyła nam lata oraz była praktyczne musi być również oszczędna. Lodówka przecież chodzi całą dobę, nikt nie odłącza jej od prądu. Jest aktywna, nawet gdy wyjeżdżamy na wakacje. Nie jest trudno uzyskać informacje odnośnie do klasy energetycznej lodówki. Powinna być ona umieszczona na obowiązkowej etykiecie. Musimy wiedzieć, że najmniej energii pobierają urządzenia o klasie energetycznej A. Najwięcej energii pobierają urządzenia o klasie energetycznej G. Sam pobór prądu zależy również od pojemności lodówki. Warto więcej inwestować w nowsze urządzenie, które po dłuższym użytkowaniu przyniesie rodzinie oszczędności.

Umiejscowienie zamrażalnika

Istnieją trzy możliwości różnego umiejscowienia zamrażalnika. Może to być lodówka z dolnym zamrażalnikiem – https://www.sferis.pl/lodowki-1909. Pozwala to na łatwy dostęp do produktów, a zamrażarki tego typu są zazwyczaj bardzo pojemne. Idealnie trafia ona w potrzeby osób, które chętnie zamrażają swoje produkty.
Inną opcją jest lodówka z górnym zamrażalnikiem, zazwyczaj jest on mniejszy i składa się tylko z jednej komory. Powoduję to, że nie zawsze łatwo jest mieć dostęp do wszystkich produktów, które się tam znajdują.
Dla osób, które sporo czasu spędzają w kuchni i potrzebują dużego zamrażalnika, dostępne są modele wolnostojące. Zajmują one dodatkowe miejsce, więc przeznaczone są do dużych kuchni lub możemy je trzymać w innym pomieszczeniu. Ich zaletą jest nieporównywalna pojemność. Przy zakupie lodówki warto zwrócić uwagę na wydajność zamrażalnika.